ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4003374
*
nr 400 3374
Spegel
20/30-tal, höjd: 98
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 mars 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 14:20:33
1
250 kr
12/3 10:31:21
2
200 kr
12/3 10:32:03
2
300 kr
12/3 22:36:49
3
600 kr
12/3 22:41:54
2
450 kr
12/3 22:42:29
2
550 kr
12/3 22:52:51
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 400 3374
Spegel
20/30-tal, höjd: 98
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 mars 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/3 14:20:33 | 1 | 250 kr |
12/3 10:31:21 | 2 | 200 kr |
12/3 10:32:03 | 2 | 300 kr |
12/3 22:36:49 | 3 | 600 kr |
12/3 22:41:54 | 2 | 450 kr |
12/3 22:42:29 | 2 | 550 kr |
12/3 22:52:51 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58